Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Galatasaray teknik direktörünü buldu

Anasayfa > spor > Galatasaray teknik direktörünü buldu

Galatasaray teknik direktörünü buldu

Takımın bütün geleceğini şekillendiren Jupp Derwall dönemini Jürgen Klinsmann veya Joachim Löw ile yakalayacağını düşünen G.Saray, iki teknik adamdan da olumlu yanıt aldı.

Galatasaray teknik direktörünü buldu

YÖNETİM, 1 YILLIK DEĞİL, GELECEĞİ KURACAK HOCA İSTİYOR

Planlanan modelde Derwall-Mustafa Denizli ekibinin yerini, Klinsmann- Erdal Keser veya Löw-Erdal Keser alacak.

Galatasaray’da teknik direktör kim olacak sorusu hala yanıtını bulamadı. Sezonu açmasına sadece 11 gün kalan sarı kırmızılılarda yönetim Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw ya da ABD Milli Takımı’nı çalıştıran Jürgen Klinsmann’ı göreve getirmek için çabalıyor.  Galatasaray ve spor kamuoyunda birç ok kişi ise “Süre az, sezon açılacak ancak yönetim yine de Klinsmann ve Löw gibi transferi zor adaylar peşinde” yorumunu yapıyor..

Biz de konuyu sarı kırmızılı yönetim ile konuştuk… İşte yöneticilerin anlatımlarında öne çıkan detaylar…

– “Biz 1 yıllığına görev yapacak hoca istemiyoruz. Bir ekol ve jenerasyon yaratacak uzun vadeli çalışacak teknik adamı göreve getirmenin peşindeyiz.”

ACELE ETMEYECEK, YANLIŞ YAPMAYACAĞIZ

– “Öbür türlü düşünecek olsak Avrupa’da bir çok teknik adam Galatasaray’da görev almaya hazır. Alternatiflerimiz çok. 4-5 teknik adam Galatasaray’a gelmek için haber bekliyor 

– “Bu konudaki rol modelimiz Jupp Derwall… Onun gibi Galatasaray’da 2. kez bu ekolü yaratabilecek bir isimle çalışmak istiyoruz.“

– “Sabırlı olmak lazım. 15 gün daha bekleyebiliriz. Acele karar vermemek lazım. Galatasaray’a gelecekte çok şey kazandıracak isim istiyoruz. Bu da elbette ülkemize en yakın gelecek sistem olduğu için Alman ekolünden biri olmalı.”

– “Derwall’in yaptıklarını kendisini kanıtlamış bir Alman’ın yapabileceğini düşünüyoruz. Bunu kaldıracak otorite ve tecrübeye sahip bir isim istiyoruz. Uzun yıllar çalışacak biri…

İKİSİ DE ‘NEDEN OLMASIN’ DEDİ

Yönetimden bize ulaşan bilgiler bunlar. Peki tarif edilen teknik adam olarak öne çıkan isimlerle görüşmeler ne aşamadaydı? 

Bu konuda da net ifadeler kullanılıyor:

– “Evet, Löw ve Klinsmann ile temasa geçildi. Teklifi kabul etti denilemez ama Dünya Kupası sonrasında ‘Neden olmasın’ şeklinde bir geri dönüş geldi her iki teknik adamdan da…”

– “Bakın, iyi bir kadromuz var,  şampiyonlar ligi’nde mücadele etme vitrinine sahibiz. Ödediğimiz rakamlar da Avrupa’ya baktığınız zaman ciddi paralar.”

– “Löw yada Klinsmann’ın gelmesi halinde bunu başaracağımızı düşünüyor ve 2. Derwall etkisi yaratmasını istiyoruz.” 

İLK TERCİH TÜRKİYE TECRÜBELİ LÖW

– “Erdal Keser futbolculuğunda Derwall’in isteğiyle Galatasaray’a tranasfer edilen bir isimdi. Şimdi Alman ekolünü ve camiamızı çok iyi bilen birisi olarak takımızda antrenör.”

– “Dünya Kupası’nın takvimi ve Lucescu’nun yanıtı gecikmeye neden oldu. Hocamız gecikirse de zaten ilk idmanlar kondisyon ağırlıklı olduğu için bir süre Erdal Keser takımı çalıştırabilir.”

Teknik adam olayının ayrıntıları bunlar.. Peki hem Klinsmann’ın hem Löw’ün ismi ön planda ama en güçlü aday hangisi… Bunun yanıtı da açık:

– “Löw bir adım önde diyebiliriz. Çünkü Fenerbahçe’de çalıştığı için Türkiye tecrübesi var. Bu onun ilk sırada olmasını sağlayan önemli bir faktör.” 

Etiketler :
Ekleyen : - Tarih: 28 Haziran 2014 - 02:25 - Okunma Sayısı : 548 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız