Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Lüks Kurumsal 2. elde pazar hareketleniyor!

Anasayfa > Otomobil > Lüks Kurumsal 2. elde pazar hareketleniyor!

T

emmuz ayında araç parklarındaki en pahalı 5 otomobilden 2’sini yeni sahiplerine teslim ettiklerini bunların içinde özellikle 740 bin Euro’luk Lamborghini Aventador’un zirvede yer aldığına dikkat çeken Albayrak, özellikle sırasıyla Porsche, Mercedes, BMW, Ferrari ve Audi markalı araçlara Temmuz-Ağustos döneminde oldukça yoğun ilgi olduğuna dikkat çekti.

Uzman kadrosu ve kurumsal altyapısıyla “Super Cars” olarak anılan en üst sınıf spor otomobiller başta olmak üzere resmi distribütör çıkışlı lüks 2’nci el araç pazarının ülkemizdeki en güçlü temsilcisi S&S Motor’un Genel Müdürü Ferhat Albayrak, Temmuz ayında toplam pazarın bir önceki aya göre % 1.4 oranında daralırken lüks markaların bulunduğu pazarın üst bölümünün ise % 19.4 oranında daraldığına dikkat çekti. Temmuz ayı sonu itibariyle Türkiye’de binek otomobil pazarında 272 bin bin adetten fazla otomobil satıldığını ve bunun yaklaşık 31 bin adetinin lüks markaların satışlarının oluşturduğunu vurgulayan Albayrak, Eylül ayı itibariyle pazarın yine toparlanmasını beklediklerini ifade etti.

Lüks kurumsal 2. el pazarıyla ilgili görüşlerini de ifade eden S&S Motors Genel Müdürü Ferhat Albayrak, “Temmuz-Ağustos dönemlerinin ağırlıklı olarak tatil dönemi olması dolayısıyla genel durgunluğu olağan karşılıyoruz. İkinci el açısından da genel olarak bayram dönemine yakın haftalarda bir hareketlilik söz konusu oldu ama asıl haraketliliğin aslında pazarın lüks kurumsal ikinci el pazarında gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Özellikle pazara yeni giren modellerin varlığı lüks kurumsal 2. el pazarında hem arzı hem talebi tetikledi. Örneğin S&S Motors olarak bu dönemde özellikle Range Rover, Mercedes C-Serisi, BMW’nin daha küçük motorlu yeni modellerine oldukça yoğun talep oldu. Bunun dışında bizim açımızdan süper sporlar açısından önemli bir hareketlilik dikkat çekiyor. Geçtiğimiz ay, S&S Motors olarak 70’in üzerinde süper spor ve lüks kurumsal 2. el araç satışı gerçekleştirdik” açıklamasını yaptı.

Lüks Kurumsal 2. elde pazar hareketleniyor!

Ekleyen : - Tarih: 20 Ağustos 2014 - 12:00 - Okunma Sayısı : 1.438 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız