Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Türk Kahvesi Peelingi

Anasayfa > Güzellik > Türk Kahvesi Peelingi

Biz bayanların sohbet arası hep bir yandan konu olan cilt bakımı ve güzellik söz konusunda hiç birimizin yorum yapmadan veya düşünmeden geçemeyeceğimiz bir sohbet konusu haline gelen güzellik beylerınde artık günümüzde önemli ölçüde önem verdiği konulardan birtanesidir.
Geniş gözenekli ve yağlı ciltlerin en mühim sıkıntılarından biri olan siyah noktalar her sıkılışında tekrar menfaat. Siyah noktalar zaman geçtikçe sivilceye dönüşür ve tekrar sıkıldığında cildinizi tahriş eder ve prüzsüz bir cilde kavuşmanızı bir o kadar zorlastirir.
Türk kahveli peeling tarifleri

önce peeling tariflerini uygulamadan evvela cildiniz için buhar banyosu yaparsanız daha etkin bir sonuca varabilirsiniz. nedeni ise buhar banyosu ten gözeneklerini açarak siyah noktalarında daha pratik temizlenmesini sağlar.
Toz şeker ile türk kahvesi peelingi

lüzumlu malzemeler;

� 1 tatlı kaşığı türk kahvesi
� 1 tatlı kaşığı toz şeker
� 1 çay kaşığı bal
Hazırlaması ve uygulanması:

Belirtilen ölçülerdeki türk kahvesi , şeker ve balı uygun bir kabda karıştırın. iyice karıştırdığınız malzemeler peeling yapmanız için hazır hale geldiğinde cildinize fazla bastırmadan sürün. çok bastırmanız sonucunda cildiniz tahriş olabilmekte. Ortalama 7 ya da 8 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 2 defa uyguladığınızda türk kahvesi peelingi faydaları içinde toz şekerli tarifin etkisini de göreceksiniz.
Zeytinyağı ile türk kahvesi peelingi

lüzumlu malzemeler;

� 1 çay kaşığı zeytinyağı
� 1 çay kaşığı türk kahvesi
Hazırlaması ve uygulanması:

Malzemeleri kolayca karıştırabileceğiniz ölçüde bir cam kasede pişirilmemiş olan türk kahvesi ve zeytinyağını karıştırın. Cildinize ne az ne de çok fazla bastırarak müsait bir yumuşaklıkta sürün ve ovalayarak yedirin. 10 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Bu peeling tarifini haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.
sade türk kahvesi peelingi

lüzumlu malzemeler;

� 1,5 çay kaşığı su
� 1,5 çay kaşığı türk kahvesi
Hazırlaması ve uygulanması:

Türk kahvesini su ile iyice karıştırın. çok aşırı bastırmadan nazikçe cildinize ovalayarak sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Peelingi üç günde bir kullanmanız tavsiye edilir.
Türk kahvesi peeling tariflerinin faydaları

� Cilde uyarıcı tesir ederek cildin sıkılaşmasında etkin rol oynar. Bu nedenle pek aşırı güzellik sektörü ürünlerinde kafein içeren maddeler bulundurur.
� Siyah noktaların azalmasında etkilidir.
� bıkkın ve cansız ciltlerin enerjik görünmesine yardımcı olur.
� müsait ciltler için zeytinyağı ile yapılan türk kahve peelingi cildin gereksinim duyduğu nem oranını dengeler.

Ekleyen : - Tarih: 10 Haziran 2016 - 08:37 - Okunma Sayısı : 1.196 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız