Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

RÜYALAR HAKKINDAKİ GERÇEKLER

Anasayfa > Bunları Biliyor musunuz > RÜYALAR HAKKINDAKİ GERÇEKLER

rüya

1- Gördüğünüz Rüyaların yüzde 90’nını unutursunuz. Ortalama olarak her gece bir iki saat arası süreyle rüya görürüz.  .Uyandıktan sonraki 5 dakika içerisinde rüyalarınızın yarısını unutursunuz.On dakika sonra ise yüzde 90′ı hafızanızdan silinmiş olur.

2- Körler De Rüya Görür. Doğduktan sonra kör olmuş olan insanlar rüyalarında görüntüler görürler.Kör olarak doğan kişilerse rüyalarında görüntü görmezler, ancak duyma, koklama, dokunma ve hissetme üzerine rüya görürler.

3- Herkes Rüya Görür.Ciddi bir psikolojik rahatsızlığı bulunmayan her insan rüya görür.Rüya görmediğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz çünkü yalnızca rüyalarınızı hatırlamıyorsunuz.Birçok hayvan üzerinde yapılan araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini ortaya koymuştur

4- Rüyalarımızda Yalnızca Bildiğimiz Yüzler Görürüz.Beynimiz yeni yüzler yaratamaz. Rüyalarımızda daha önceden gördüğümüz gerçek insanların gerçek yüzlerini görürüz ancak bunu onları hatırlamayabiliriz.Hepimiz yaşamımız boyunca binlerce yüz görmüşüzdür, yani beynimizin kullanabileceği sonsuz seçenek vardır.

5- Herkes Renkli Rüya Görmez. Görme yeteneğine sahip insanların yüzde 12’sinin rüyaları siyah-beyazdır. Geri kalanlar ise renkli rüyalar görürler.

6- Rüyalar Sembolik Anlam Taşımaktadır. Eğer rüyanız özellikle bir konu ile ilgili ise rüya sembolik anlam taşıyor demektir. Bu analiz edilerek ortaya çıkarılabilir.Belirli bir nesne veya olay içeren rüya, genellikle doğrudan o nesne veya olayla ilgili değildir. Rüyalar simgesel bir dille konuşur. Rüyalarınız hangi imgeyi görürse büyük ihtimalle o imgeyi temsil etmiyordur. Rüyalarda en çok deneyimlenen duygu endişedir. Negatif duygular, pozitif olanlardan çok daha fazladır.

7- Tekrar Eden Rüyalar. Çoğu rüya yalnızca bir kez görülse de, çoğu insan aynı rüyayı birden fazla kez gördüğünü söylemektedir.Kadınların yüzde 70′inin ve erkeklerin yüzde 65′inin aynı rüyayı çok kez gördüğü kaydedilmiştir.

8- Erkekler ve Kadınlar Farklı Şekilde Rüya Görürler. Erkekler; kendi cinsleri ile ilgili rüya görmeye daha çok meyillidir. Erkeklerin rüyalarındaki karakterlerin yüzde 70′i başka erkeklerdir. Diğer bir taraftan kadınların rüyalarındaki kişilerin yarısı erkek, yarısı kadındır. Tüm bunların yanı sıra erkekler rüyalarında genelde kadınlardan daha agresif duydular yaşarlar.Tüm bunların yanısıra erkekler rüyalarında genelde kadınlardan daha agresif duygular yaşarlar.

9- Rüyaların Geleceği Gösterme Özelliği Vardır.Yapılan araştırmaların sonuçlarına göre çok sayıda insanın yüzde 18 ila yüzde 38′i en az bir geleceğe dair rüya görmüştür.

10- Horluyorsanız Rüya Göremezsiniz. Bilimsel olarak kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda  daha kısa ve genellikle unutulan rüyalar gördüğü sonucuna varmış.

 

 

 

 

Ekleyen : - Tarih: 22 Kasım 2014 - 05:39 - Okunma Sayısı : 1.502 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız