Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

‘Bağımsızlık’ piyasaları vuracak !

Anasayfa > ekonomi > ‘Bağımsızlık’ piyasaları vuracak !

3

Uluslararası Para Fonu (IMF), İskoçya’nın önümüzdeki hafta gerçekleştireceği referandumdan bağımsızlık kararının çıkmasının piyasalarda kısa vadeli negatif etkisi olabileceği uyarısında bulundu.
The Telegraph gazetesinin haberine göre IMF’nin açıklamasında IMF Sözcüsü Bill Murray’in İskoçya’nın bağımsızlığı durumunda “belirsizliğin negatif piyasa tepkisine” neden olabileceğini belirtti.
İskoçya’nın referandum sonucundan Birleşik Krallık’tan ayrılma ihtimalini değerlendiren Murray, “Bu durum bazı önemli ve karmaşık konuların müzakere edilmesini gerektirecektir. Bunun anlık etkisi potansiyel olarak yeni ve farklı bir parasal sistem, finansal ve mali çerçeveye geçiş esnasındaki belirsizlik olacaktır. Belirsizlik piyasaların negatif tepkisine neden olabilir. Uzun vadede bu geçiş sürecince verilecek kararlara bağlı. Bu konuyu speküle etmek istemiyorum” dedi.
İskoçya’nın bağımsız olması halinde Lyods Bankacılık Grubu, TBS, Royal Bank of Scotland ve Standart Life gibi önce gelen önemli finans kuruluşları gün içerisinde açıklama yaparak, yönetim merkezlerini İskoçya’dan İngiltere’ye taşıyabilecekleri uyarısında bulundular.

Ekleyen : - Tarih: 12 Eylül 2014 - 12:06 - Okunma Sayısı : 2.064 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız