Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Mansur Yavaş’tan Muharrem İnce’ye yanıt !

Anasayfa > Siyaset > Mansur Yavaş’tan Muharrem İnce’ye yanıt !

CHP Genel Başkan adayı Muharrem İnce, kurultaydaki konuşmasında isim vermeden MHP kökenli Mansur Yavaş’ın son yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılmasını eleştirdi.

İnce, Kılıçdaroğlu’na hitaben “Parti Meclisi’ne beni CHP’li zannederler diye girmeyenleri Başkent’e aday yapıyorsun” diyerek Yavaş’ın aday yapılmasına yüklendi. 

Mansur Yavaş, İnce’nin bu sözlerine Twitter‘dan isim vermeden yanıt verdi.

Yavaş, ”Sağ görüşlü bir kaç kişinin CHP den Mv olması ne partiyi sağa kaydırır ne de sağdan oy getirir. Bunu siyasetten anlayan herkes bilir. Ancak partiler bazen seçimlerden önce bazen seçimlerden sonra parti ya da kişilerle  işbirliği yada güç birliği yapabilirler. Amaç sonuç almaktır. Kapris ya da inat sonuçta elde etmek istediğiniz hedefi istemediğiniz birine hediye etmekten başka sonuç doğurmaz.Dolayısı ileAnkara’da yapılan ”kendi değerlerini korumak” kaydı ile yapılan iş ve güç birliğidir. Takdir Ankara’lılarındır.CHP Ankara ile ilgili tüm şahısları anketle Ankara’lılara sormuştur ve beni aday göstermiştir. Sonuç ve alınan oy sayısı ortadadır. Siz kendiniz sağa asla oy vermem diyeceksiniz ama sağcılardan oy isteyeceksiniz. Size oy vermeleri için neden yoksa neden versinler? Nitekim vermiyorlar. Ankarada gerek genel gerek yerel seçim sonuçları ile son yerel seçimde alınan oy sayı ve oranlarına lütfen bakınız. Bu suretle yapılan Güç Birliğinin sandığa nasıl yansıdığını görürsünüz.Hal böyle iken bu Güç Birliğine karşı çıkmayı anlamak mümkün değildir. Sagcı’lara bu kadar nefret kusarak sağcılardan oy istemek ??? Lütfen kendinize gelin ve artık ayılın…O sağcı bu şucu diyerek herkesi CHP den bu zihniyet uzaklaştırıyor.. Herkesi kucaklayıp iktidar olmak yerine biz kendimizle başbaşa kalalım . Hala iddialıyım 70 lerin politikasını, sağ-sol ile uğraşmayı bırakarak Ülke için herkes ile bir araya gelip proje üretmekten başka çare yok” diye yazdı.

Mansur Yavaş'tan Muharrem İnce'ye yanıt

Ekleyen : - Tarih: 07 Eylül 2014 - 13:28 - Okunma Sayısı : 2.023 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız