Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

İntikamından vazgeçti, başarıya koştu!

Anasayfa > spor > İntikamından vazgeçti, başarıya koştu!

Ağabeyinin darbedilmesi sonucu intikam amacıyla küçük yaşta kick boks sporuna başlayan milli sporcuRamazan Beyazkaya (37), daha sonra öç almaktan vazgeçerek ringe çıkıp sayısız başarıya ulaştı. Beyazkaya, 2008 yılında Dünya Kick Boks Şampiyonluğu başarısına ulaştığı kick sporuna başlama hikayesini AA muhabirine anlattı. Kick boksa “bir intikam uğruna” başladığını kaydeden Beyazkaya, daha sonra bu intikamından vazgeçerek maçlara çıktığını söyledi.

Geride kalan yıllar içerisinde 1996 yılında wushuda Türkiye şampiyonluğu, 2000 yılında Kick Boks Türkiye Şampiyonluğu ve 2008 yılında Dünya Kick Boks Şampiyonluğu başarılarına ulaştığını belirten Beyazkaya, şöyle konuştu:
“Bir gün eve geldiğimde ağabeyimin sokak çocukları tarafından kötü şekilde darbedildiğini gördüm. O günden sonra bir insanın hayatını devam ettirdiği sürece güçlü olması gerektiğini anladım. Hemen ağabeyimin intikamını almak için bu sporu yapmaya karar verdim. Hatta ağabeyimin intikamını almak için yemin de etmiştim. Bu kişileri bulup ağabeyimin intikamını alacaktım. Bir süre bu sporu yaparak iyi bir noktaya geldim.”

Aradan geçen yılların ardından ağabeyini darbedenleri bulduğuna değinen Beyazkaya, “Bu karşılaşmamızda kavga etmeyip intikamdan vazgeçtim. ’Ben onların yüzünden günlerimi hapislerde geçiremem’ dedim. Bu sporun sokaklarda değil sadece ringlerde yapılması gerektiğini anladım. Antrenörlerimin tavsiyeleriyle bu sporu ringlerde yapmaya devam ettim ve dereceler geldi. Yıllar geçtikçe başarı üzerine başarıyı yakaladım. Milli takıma kadar yükseldim. Bu gurur da bana yetti. Bugün hem aktifspor hayatımı sürdürüyorum hem de milli takımda antrenörlük yapıyorum” ifadelerini kullandı.

 

İntikamından vazgeçti, başarıya koştu!

Ekleyen : - Tarih: 02 Eylül 2014 - 14:01 - Okunma Sayısı : 1.509 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız